1η της Αναγέννησης

'Ολα τα νεα για την ομάδα του Βόλλευ

Συντονιστές: a8eofovos, filandos

Επιστροφή στο Αναγέννηση Άρτας Βόλλευ Ανδρών

1η της Αναγέννησης

Μήνυμααπό a8eofovos » 01 Οκτ 2011, 03:03

Πρώτη της νέας χρονιάς, μιας ιστορικής χρονιάς για την ομάδα μας, το βόλεϊ και την Άρτα και 21 αθλητές έδωσαν το "παρών". Απουσίαζαν μόνο ο Άλκης Μπέλος -δικαιολογημένα γιατί έχει εξεταστική- και ο Βαγγέλης Πλακιάς που απολύεται τέλος του μήνα από το στρατό και θα ενσωματωθεί στην ομάδα αρχές Οκτώβρη.
Από αύριο αρχίζει η δουλειά για την επίτευξη των στόχων με τον Αποστόλη Πορτοβάρα να είναι προπονητής για 14η συνεχόμενη χρονιά.
Ο κ. Πορτοβάρας παίρνοντας πρώτος τον λόγο αναλυτικά είπε στους αθλητές του: «Σας Καλωσορίζω, νέους και παλιούς, και εύχομαι ολόψυχα να έχουμε υγεία και με πολύ δουλειά να κάνουμε ένα καλό πρωτάθλημα. Εκτίμησή μου είναι ότι έχω στα χέρια μου το καλύτερο υλικό με πληρότητα σε όλες τις θέσεις. Ο ανταγωνισμός στην προπόνηση εύχομαι και θέλω να πιστεύω ότι θα μας κάνει καλύτερους και σεβόμενος ο ένας την προσωπικότητα του άλλου να πορευθούμε όλη την χρονιά με αγάπη για να εκπληρώσουμε τους στόχους μας. Και στόχος μας είναι να παίξουμε καλό Βόλεϊ να κερδίσουμε τους φιλάθλους που θα έρθουν να μας δουν και βήμα-βήμα, αγώνα-αγώνα να παρουσιαζόμαστε πιο ανταγωνιστικοί.
Κανείς δεν έχει συμβόλαιο με την επιτυχία, επομένως θα δώσουμε τον αγώνα μας και ότι θέλει ας προκύψει.
Μια ομάδα διέπεται από αρχές και όλοι οφείλουμε νέοι, παλιοί να της τηρείτε με ευλάβεια. Σεβασμός στον συναθλητή σας, στη διοίκηση, στον προπονητή τα θεωρώ δεδομένα για να πετύχουμε και να δείξουμε μια ομάδα σεβαστή και αγαπημένη – μακριά από λάθη του παρελθόντος. Κουτσομπολιά και αρνητικές κριτικές δεν έχουν θέση στην οικογένειά μας για να γίνουμε καλύτεροι. ‘
Ουδείς αναντικατάστατος, θα παίζει ο καλύτερος και θεωρώ ότι σε όλους σας θα σας δοθεί η ευκαιρία να δείξετε τι αξίζετε, μικροί και μεγάλοι. Άλλωστε το δικό μου δόγμα είναι η προώθηση μικρών και σε αυτό δεν αποκλίνω με τίποτα.
Η χρονιά θα είναι δύσκολη με βάση την οικονομική κρίση που περνά η χώρα μας και που η ομοσπονδία αδυνατεί να καλύψει μετακινήσεις και να χρηματοδοτήσει σωματεία. Ελπίζουμε η τοπική αυτοδιοίκηση να μας συμπαρασταθεί και οι επιχειρηματίες της πόλης να μας στηρίξουν στο δύσκολο και ανηφορικό αγώνα μας. Ήδη το κάλεσμα μας είναι θετικό και ελπίζω να ανταποκριθούν και άλλοι.
Σας εύχομαι άλλη μια φορά υγεία και μακριά από τραυματισμούς για να επιτύχουμε τους στόχους. Να επισημάνω για τελευταία φορά ότι η άνοδος στην Α2 δεν είναι αυτοσκοπός, αυτοσκοπός είναι να παίξουμε καλό Βόλεϊ και να κερδίσουμε το χειροκρότημα όλων των φιλάθλων».
Στη συνέχεια ο κ. Πορτοβάρας ανέλυσε το πρόγραμμα προετοιμασίας στους αθλητές του, ενώ το λόγο πήρε και ο Γ. Γραμματέας του συλλόγου Βασίλης Λουκάς και είπε « εύχομαι καλή χρονιά μακριά από τραυματισμούς, η διοίκηση θα είναι κοντά στην ομάδα για να κυλήσει η χρονιά ομαλά χωρίς προβλήματα. Στα περισσότερα με κάλυψε ο προπονητής μας ο κ. Πορτοβάρας. Θέλω να δουλέψετε σκληρά για να επιτύχουμε τους στόχους μας».
Οι αθλητές που από αύριο θα αρχίσουν προετοιμασία και που σήμερα ήταν παρόντες και πάνω τους θα στηριχθεί όλη η προσπάθεια είναι " Παπασωτηρίου Δημήτρης, Πέτσας Σπύρος, Ναζόπουλος Γεώργιος, Σαντζαρίδης Χρήστος, Βάσσιος Βλαδίμηρος, Αγγέλης Παντελής, Ντέντε Γιάννης, Γεόγλου Αθανάσιος, Παυλάκης Θεοφάνης, Κωστανίκος Αλέξανδρος, Λουκάς Μάριος, Κωστούλας Χρήστος, Κατσαρός Ευάγγελος, Τσάνι Μαρικλέν, Κυριακίδης Κώστας, Δημοθεόδωρος Πάνος, Μπαρκούζος Μιχάλης, Λιανός Αλέξανδρος, Παπαγιάννης Νίκος, Τσήνα Κέρι και Αθανασίου Λάμπρος.

http://www.artasport.gr
Άβαταρ μέλους
a8eofovos
Διαχειριστής
Διαχειριστής

1η της Αναγέννησης

Μήνυμααπό LuckyLuke » 07 Οκτ 2011, 13:05

Έδωσε και ένα φιλικό η ομάδα το περασμένο Σάββατο εδώ στο κλειστό, όπου έχασε από την ΦΕ Ιωαννίνων με 3-1... καλή επιτυχία στην ομάδα του κ. Πορτοβάρα!
Πιο γρήγορος και από τη σκιά μου...
Άβαταρ μέλους
LuckyLuke
Ερασιτέχνης
Ερασιτέχνης

1η της Αναγέννησης

Μήνυμααπό Agnantitis » 08 Οκτ 2011, 19:44

Καλή επιτυχία στην αρμάδα του φίλου Πορτοβάρα.Τους εύχομαι να πρωταγωνιστήσουν στη νέα κατηγορία
Ουδείς αχαριστότερος του ευεργετηθέντος
Άβαταρ μέλους
Agnantitis
Ερασιτέχνης
Ερασιτέχνης

1η της Αναγέννησης

Μήνυμααπό aporto » 09 Οκτ 2011, 20:40

Φίλαθλοι της Αναγέννησης, θέλουμε την συμπαράσταση σας και στο Βόλει φέτος, σε μια δύσκολη κατηγορία. Οι εποχές είναι δύσκολες, οι σπόνσορες ελάχιστοι και για να βγάλουμε σε πέρας την χρονιά θέλουμε και την δική σας συμπαράσταση, ηθική και οικονομική. Κυκλοφορούν εισιτήρια διαρκείας με τιμή 10 Ευρώ, όσοι έχουν την οικονομική ευχέρεια και θέλουν να μας βοηθήσουν καλό είναι να τα προμηθευτούν. Θα ήταν το ελάχιστο για μας, αφού η Ε.Ο.ΠΕ. πέρα από το κόψιμο των επιχορηγήσεων από φέτος σταματάνε να πληρώνουν τις μετακινήσεις (όταν τις δίνανε), αλλά με σημερινή απόφαση μας βάζουν να πληρώνουμε και την διαιτησία.
aporto
Ερασιτέχνης
Ερασιτέχνης

Επιστροφή στο Αναγέννηση Άρτας Βόλλευ Ανδρών

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Κατηγορία : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης